Książki

Dariusz Rekosz
„Czarny Maciek i tunel grozy”

Wydawnictwo WAB, 2012
Ilustracje: Olga Reszelska
ISBN: 978-83-7747-706-9
Oprawa: miękka
Format: 125×202 mm
Wiek: 9+
Data premiery: 23 maja 2012

Czarny Maciek i pozostała trójka z klubu detektywistycznego „Herkules” znów mają ręce pełne roboty!

I wcale nie chodzi o supertrudne zadanie z matmy… Na początku nic nie zwiastuje kłopotów. Klasa Maćka zwyciężyła w wojewódzkim konkursie ekologicznym i w nagrodę jedzie na trzy dni w góry – do zamku Komorowskich w Suchej Beskidzkiej. Na miejscu czeka ich mordercza wyprawa do Zawoi, zajęcia informatyczne i tajemnicza, bardzo cenna niespodzianka, którą… ktoś kradnie! W dodatku ich wychowawca przepada bez śladu. Czyżby miał z tym coś wspólnego?

Czarny, Kisiel i siostry Góreckie rozpoczynają prywatne dochodzenie. Czasu jest niewiele. Czy młodych detektywów naprowadzi na ślad dostawca owoców, złamany długopis i stare dokumenty w miejskiej bibliotece? Porywająca historia, tajemne przejścia, niebezpieczny przestępca i podpowiedź, gdzie można zjeść najlepsze lody na świecie.

Przeczytaj fragment


Dariusz Rekosz
„Czarny Maciek i wieża śmierci”

Wydawnictwo WAB, 2011
Ilustracje: Olga Reszelska
ISBN: 978-83-7414-944-0
Oprawa: miękka
Format: 123×195 mm
Wiek: 9+
Data premiery: 9 marca 2011

Tajemniczy list od starego kumpla z poprzedniej szkoły naprowadza na ślad kryminalnej afery z przeszłości.

Lato zbliża się wielkimi krokami, a tajna grupa detektywistyczna Herkules spędza leniwe popołudnia głównie na kopaniu piłki na okolicznym podwórku. Wieje nudą!

Wszystko zmienia jedna wyprawa do ruin – tam na Maćka, Kisiela i siostry Góreckie czeka zagadka z przeszłości. Zdani tylko na siebie, młodzi detektywi muszą połączyć elementy układanki: dziwny list, kosmiczne wskazówki i łacińskie napisy na murach kościoła. Sprawa przestaje być niewinną zabawą, gdy trop prowadzi do starej wieży na wyspie, stawką okazują się wielkie pieniądze, a za śledczymi amatorami podąża ubrany na czarno osobnik o podejrzanych intencjach.

I kto by przypuszczał, że pozornie małe miasto może kryć tyle tajemnic, które tylko czekają, aby je odkryć

Przeczytaj fragment


Dariusz Rekosz
„Czarny Maciek i wenecki starodruk”

Wydawnictwo WAB, 2010
Ilustracje: Olga Reszelska
ISBN: 978-83-7414-727-9
Oprawa: miękka
Format: 123×195 mm
Wiek: 9+
Data premiery: 3 lutego 2010

Maciek, czyli Czarny, i Paweł, zwany Kisielem, chodzą do gimnazjum. Prowadzą całkiem normalne życie, toczące się między domem, szkołą i podwórkiem. Ale do czasu. Któregoś dnia koleżanka z klasy namawia ich na stworzenie tajnej grupy detektywistycznej „Herkules”. Chłopcy nie domyślają się, że wkrótce z tropicieli skradzionych w szkole baterii staną się prawdziwymi detektywami ścigającymi przestępców po całej Polsce.

A grozić im będzie znacznie więcej niż pała w dzienniku. Przygoda goni przygodę: szalona podróż autostopem, wykrycie pokątnej produkcji tajemniczych substancji wybuchowych, pościg helikopterem – i wszystko z powodu jednej starej książki.

Przeczytaj fragment